BİYOGRAFİ

Ahmet Çağan

1977, İstanbul doğumlu olan Ahmet Çağan, lisans eğitimini işletme alanında tamamladı. ABD Chicago Purdue Üniversitesinde Prof. Harry Lepinske’den International Marketing, Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezinde İşletmelerde Finans Yöneticiliği, B.T.H. Araştırma Enstitüsünde ekonomi eğitimi aldı. Bir süre Müjdat Gezen Tiyatrosu genel müdürlüğünü yürüten Çağan, Müjdat Gezen Sanat Merkezinin “yazarlık” bölümünde yedi yıl boyunca eğitmenlik yaptı. Aynı zamanda yönetim ve kişisel gelişim konuları üzerine çalışmalar yürüttü.

Aldığı Diğer Eğitimler

MBA, Sistem Liderliği ve Değişim Yönetimi, Durumsal Liderlik, Kırk Temel Prensipten Oluşan Piramit Liderlik, NLP Teknikleri, Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Satış Teknikleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Marka Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Zaman Yönetimi, Ekip Çalışması ve Motivasyon, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, İletişim ve Beden Dili, Dış Ticaret ve Kambiyo ile Kişisel İlişkiler Eğitimleri.

Bunların yanı sıra Oyunculuk, Pantomim, Hareket Psikolojisi, Eric Morris Tekniği, Diksiyon, Etkili Konuşma ve Hitabet eğitimleri de aldı.

Kültür Sanat Organizasyonları ve Danışmanlıkları

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Araştırma Topluluğuna danışmanlık hizmeti sunan Ahmet Çağan; Ankara’da, Türk Telekom Genel Müdürlüğü işbirliği ile Çin Ticaret Ataşesi’nin de katılımlarıyla organizasyonlar düzenledi.

Ankara 9. Uluslararası Sanat ve El Sanatları Fuarının ve Bandırma Festivali’nin kültür sanat organizasyonlarını yürüttü.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun doğumunun 100. yılı anısına, basında da çok yer bulan, koleksiyon bir ürünü, Arzum markası ile projelendirdi.

Çağan, çeşitli kurum ve derneklere kültür sanat danışmanlığı ve organizasyon çalışmaları da yapıyor.

Müze Çalışmaları

Türkiye’de bir ilk olan, Antalya Soba Müzesi’ne, müzenin temasının Türk Edebiyatı’ndaki yerini anlatan bir tez çalışması hazırladı ve müzede objeler edebiyatla anlatıldı. Çağan’ın bu çalışmasıyla Antalya Soba Müzesi, anlatım dili ile dünyada ilk olma özelliğini kazandı.

Barış Manço müze evinin çok yönlü dokümanter çalışmalarını tamamladı.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi için çalışmalar yaptı.

Halen İstanbul Oyuncak Müzesi’nde çalışmalar yürütüyor.

Kitapları

Şelale Altında Durmak adıyla yayımlanan kişisel gelişim kitabının yanı sıra Müjdat Gezen’in 50. sanat yılı anısına yazdığı Yok Olacakken Var Olmak adlı kitabı yayımlanmıştır. Ayrıca, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’ni uluslararası platformda temsil eden prestij tanıtım kitabı ile sektöründe dünya markası olma yolunda ilerleyen Arzum firmasının varoluş öykülerini anlatan 50. Yıl prestij kitabının yazarıdır. Otomotiv sektöründe yaşanmış gerçek vakalarla desteklenen Suistimalin İçyüzü isimli kitabını ve son olarak da ilk defa kaleme alınan ve Türkiye otomotiv perakendeciliği hakkında tarihi kaynak niteliği taşıyan Bir Tomofildir Muradımız isimli kitabı hazırlamıştır.

Otoban Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini yapan Ahmet Çağan, çalışmalarını kurucusu olduğu kurumsal eğitim ve danışmanlık firması Çağan Akademi’de sürdürüyor.

www.caganakademi.com.tr
caganakademisiyah